O Camp Relax Moravec

Camp Relax Moravec je komfortní ubytovací rekreační zařízení, a to nejen pro rodinnou rekreaci, nabízející ubytování v sedmi samostatných šestilůžkových chatách. Nachází se v kraji Vysočina, v poklidné okrajové části malé obce Moravec s cca 600ti obyvateli.
Nejedná se tedy o camp v klasickém slova smyslu, nejsou zde vyhrazeny prostory určené k parkování karavanů a stanování osob.

Camp Relax Moravec byl postaven v roce 2010. Všechny chaty jsou nově zařízeny a vybaveny, a to tak, aby hostu nic nechybělo, v každé chatě se nacházejí dvě ložnice s celkem šesti lůžky, obývací pokoj s televizí a krbem, každá chata má plně vybavenou kuchyň, dvě koupelny, venkovní posezení s grilem, parkovací místa a možnost připojení k internetu. Více viz Podrobný popis chat.

Camp Relax Moravec nabízí pobyty v jednotlivých chatách týdenní (od soboty do soboty) a víkendové (od pátku do neděle), více viz  Podmínky pobytu.

Jednotlivé samostatně stojící a oplocené chaty jsou ideální pro hru dětí, nabízejí svým hostům soukromí a odpočinek v přírodě, jsou vhodné k relaxaci, posezení v zahradě, u grilu.

Camp Relax Moravec dává možnost strávit dovolenou i aktivně.

Součástí areálu Campu je přilehlý soukromý rybník Žlibečník. Žlibečník leží 20 m od chat, má rozlohu 0,8 ha a je možno se v něm koupat (s ohledem na aktuální počasí).
Novinkou pro rok 2012 bylo zřízení možnosti rybaření ve Žlibečníku! A to bez potřeby rybářského lístku. Každý host Campu si může ulovit kapra. Přesněji řečeno, jedná se o sportovní rybaření (vracení ulovených ryb zpět do vody) s tím, že si host Campu může ponechat 2 ulovené kapry - 2 kapry v rámci týdenního či víkendového pobytu v jedné chatě zdarma. Pro rok 2013, v dubnu, byly do rybníka nasazeny i další druhy ryb.
Zdarma k zapůjčení je i loďka.

Novinkou sezony 2012 bylo zbudování nového tenisového, resp. multifunkčního hřiště umístěného též v areálu, vedle chaty správce. Hřiště může volně a bezplatně využít každý z našich hostů. Je však třeba respektovat i zájem ostatních hostů.

Zejména děti ocení trampolínu a dětské hřiště (skluzavka, houpačka), a stůl na stolní tenis. Tento dětský koutek je položen do zahrady správcovské chaty, pro hosty je volně a zdarma přístupný.

Novinkou pro rok 2013 je zřízení společenské místnosti, která se nachází v chatě správce, a ve které host může využít kulečník, infrasaunu a malé fitness. Tato služba je vzhledem ke své povaze zpoplatněna. Host, pokud bude mít o tuto službu zájem, si může společenskou místnost prohlédnou a poté se rozhodne, zda ji chce využít. Pokud ano, dostane za poplatek 1.000,-Kč u týdenního pobytu (500,-Kč u víkendového pobytu) v chatě klíče a časově neomezený přístup. Opět je třeba respektovat i zájem ostatních hostů, tudíž existuje „kniha návštěv“.

V roce 2014 bylo ve všech chatách zřízeno připojení wifi.

Fotografie všech těchto novinek naleznete ve fotogalerii exterieru a interieru.

Okolí Camp Relax Moravec nabízí i další možnosti strávení volného času, cca 100 m od chat se nacházejí lesy, v okolí je i mnoho rybníků a též historické památky. V okolí jsou též značené cyklostezky, terény jsou vhodné i pro děti. Také je možné domluvit vyhlídkové lety na letišti v městyse Křižanov vzdáleném 7 km.
Koupání je též možné u nedalekého rybníka s názvem Piknusek vzdáleného cca 15 - 20 minut pěšky od chat. U obce Dolní Rožínka (8 km) se nachází zatopený lom, který je vyhledávaným koupalištěm pro místní občany z nedalekých i vzdálenějších obcí. Více viz Okolí a tipy na výlet.


OBEC MORAVEC

V obci Moravec se nacházejí dvě restaurace, pošta, prodejna potravin. Dále kadeřnictví, kosmetický a masážní salon, autoservis či prodejna hospodářských potřeb.

Z historie obce: První zmínky o obci, resp. o Moraveckém panství, pocházejí z roku 1374, kolem roku 1385 zde byla zbudována tvrz s dvorem. Před rokem 1630 zde byl postaven renesanční zámek, který byl po požáru roku 1825 klasicistně upraven. V roce 1996 převzalo zámek do správy Moravské zemské muzeum v Brně. K zámku přiléhá zámecký park s velkou sbírkou exotických dřevin. K obci patří staletá stromořadí kolem přístupových silnic. V okolí Moravce je roztroušeno v krajině na 250 rybníků a rybníčků.

ZIMA NA VYSOČINĚ


V zimních měsících lze využít řadu lyžařských tras vytvořených přímo v okolí obce Moravec. Před každou sezonou Camp zjišťuje přesnou polohu tras.

Známé místo zimních sportů je NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ (16 km) a jeho okolí, kde se nachází řada lyžařských tras, i sjezdovky jako Harusův kopec (známý jako „Harusák“) či Nový Jimramov. V Novém Městě na Moravě se každoročně koná i vyhlášený lyžařský závod ZLATÁ LYŽE.

Skiarelál se nachází i ve Velkém Meziříčí na Fajtově kopci (17 km) a dále např. v obci Karasín (23km).

ZAJÍMAVÁ MÍSTA V OKOLÍ

Westernové městečko Šiklův Mlýn (6 km)
Strašidelný zámek Dolní Rožínka (8 km)
hrad Pernštejn u Bystřice nad Pernštejnem (16 km)
památka UNESCO Zelená Hora ve Žďáře nad Sázavou (25 km)
přehradní nádrž Vír – unikátní nejvyšší hráz (25 km)
skalní útvary Devět Skal (31 km)
skanzen Veselý Kopec (53 km)

Více informací o okolí Campu naleznete v záložce Okolí a tipy na výlet.


TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!